top of page

הַלְלוּ

יומיים של חגיגה מוזיקלית

גלגלו למטה

artists

סוויטת דבי פרידמן

במלאות 5 שנים לפטירתה של היוצרת, המלחינה והמנהיגה הרוחנית דבי פרידמן , התנועה הרפורמית הישראלית גאה להציג, בבכורה עולמית, מחווה אינסטרומנטלית ליצירתה. הסוויטה התזמורתית בעיבוד קלאסי, שנכתבה במיוחד לועידת התנועה על ידי המלחין הצעיר אור אורן, (חבר קהילת ״נתן-יה״), מציגה את לחניה של דבי פרידמן באור חדש ומאירה את תפילתה בזווית עדכנית ואלגנטית. בביצוע תזמורת בת כ-30 נגנים.

 

מעבד, מנהל מוזיקלי: אור אורן, בתמיכת התנועה הרפורמית ובשיתוף פעולה עם משפחתה של דבי פרידמן.

כלייזמודרן

כלייזמודרן הוא הרכב הכולל שני זמרים, סקסופוניסט ומחשב, ומבצע עיבודים אלקטרוניים עכשווים לתפילות. חזון ההרכב הוא להנגיש את התפילות הרפורמיות כפי שאלו מושרות שנים רבות בקהילות רפורמיות שונות בישראל לקהל צעיר ברוחו, ולתת להם אופי רקיד, ומסיבתי תוך שילוב של ישן וחדש, מסורתי ומודרני.

 

בין הלחנים שמקבלים עיבוד מחודש ישנם לחנים של דבי פרידמן, ג'ף קלפר, שלמה קרליבך, עוזי חיטמן, צביקה פיק ועוד. את ההרכב מובילים נעם ספרבר, וטלי מן שהם שני המוזיקאים המנגנים בקהילת הלב שבתל אביב.

בת אלה

בת אלה, זמרת ומלווה רוחנית מוזיקלית, בוגרת להקת פיקוד דרום. ישראלית חילונית, המציגה יהדות פלורליסטית, שוויונית וישראלית. בהופעותיה בארץ ובחו"ל, שרה בת אלה שירי תפילה ופיוטים בלחנים ועיבודים המבטאים את המרקם המוסיקלי העשיר של קיבוץ הגלויות הארצישראלי.

 

מופע שיש בכוחו להביא להתרוממות רוח, שמחה, אופטימיות ותקווה, מופע של מוסיקת נשמה ישראלית עם ניחוח יהודי.

קווארטטוקאן

קווארטטוקאן הוא פרוייקט מוסיקלי המפגיש בין תרבויות ועמים באמצעות שירים ומנגינות. המופע משלב מזרח ומערב ומפגיש באופן נדיר בין ביאליק לפיירוז, לאה גולדברג. הפרויקט צמח מתוך חיבור ושיתוף פעולה בין ארבעה מוסיקאים המגיעים מתרבויות שונות, אשר חוברו יחדיו לכדי מופע מרתק אחד. המאזין עובר במהלך המופע מעין מסע בעולם אשר מהווה ראי לחברה הישראלית הרב תרבותית של ימינו. מסע ממנו אנו שואבים עושר תרבותי ובסיס להידברות, הקשבה והרמוניה אנושית.

נתנאל גולדברג וההרכב

חגיגת אלתור מוסיקלית לשבת בהובלת נתנאל גולדברג ולהקתו. המופע מבוסס אלתור, ותוכנו אינו מוכתב מראש. המוזיקה נעה בין מחוזות שקטים, קסומים, רחוקים ומרגיעים לבין טראנס שבטי המרקיד את הקהל.

 

כל הופעה היא עולם חדש, מסקרן ולא ידוע, המביאה את עולמם היצירתי של כל חברי ההרכב לידי ביטוי וליצירת הרמוניה מלאת צבעים, צלילים, שפות, דמויות חוויות ועומק.

 

בהשתתפות - דרור פרקר - תופים וכלי הקשה, אלון אמאנו קמפינו - גיטרות, נמרוד נול - כינור, סוף ניקריטין - קונטרבס, נתנאל גולדברג - שירה.

אנסמבל הררית

רוח צפונית: מסע מוזיקלי אל תוך השבת, עם אנסמבל הררית לשירה מקודשת: הרב אור זוהר (לחנים, שירה גיטרה) פליזה זוהר (שירה הרמוניום) עפרה אמרי (צ'לו) יואב סבן (עוד).

 

מזה מספר שנים, עובד הרב אור זוהר יחד עם רעייתו פליזה על פרויקט מוזיקלי ובו שלושה עשר לחנים מקוריים של תפילות שבת, החל מקבלת השבת, עבור דרך תפילת ערבית של שבת, שחרית של שבת ועד מלווה מלכה. 

 

הלחנים בפרויקט יונקים ממסורות מוזיקליות ממזרח וממערב, בשילוב ישראלי אותנטי של תרבויות הנגינה השונות, וברובם הגדול נוצרו באופן ישיר מתוך חוויה קהילתית של שירה ונגינה בפסטיבלים ובקהילות למן תל אביב ועד טבעון והררית שבצפון. 

אוריה ברטל

אוריה ברטל, מוסיקאי (זמר, בסיסט, מלחין ומעבד). גדל בקהילת מבשרת ציון (קמץ). בוגר בי"ס רימון. מנגן בקהילות שונות של התנועה מזה 14 שנים.

 

השנה יצא אלבומו הראשון "לא כל שעה", הכולל מספר לחנים לטקסטים מהסידור "העבודה שבלב" וממקורות רפורמיים אחרים, יחד עם טקסטים מקוריים.

 

ברטל משלב בסגנונו בין מוסיקת נשמה (SOUL) לטקסטים הנ”ל. רואה ביהדות בכלל ובמוסיקה היהודית בפרט תרבות ענפה שתמיד יש עוד מה ללמוד ממנה ועוד מה ללמוד עליה.

החמישיה הקולית תל אביב

החמישייה הקולית תל אביב" צמחה מתוך חברי "המקהלה הקאמרית תל אביב", והחלה את פעילותה ב-2013. חבריה – הילה אריאלי ודנה אלעזר-הלוי (סופרן), כרמל בן-אפרים (אלט), ערן חנני (טנור) והסטודנט לרבנות דוד בנימין (בס) – למדו כולם זמרה ופיתוח קול במסגרות שונות.

 

רפרטואר החמישייה מגוון וכולל מוזיקה ליטורגית וחילונית מתקופת הבארוק ועד ימינו, וכן עיבודים לזמר עברי. החמישייה הופיעה על במות שונות עם "המקהלה הקאמרית תל אביב" ועם אנסמבל "בארוקדה". חברי החמישייה ישירו מאוצר התפילות הרפורמיות הקלאסיות, כפי שהן בחלקן עוד מושרות בקהילות התנועה, בגישה מקהלתית קלאסית ובעיבודים המקוריים כפי שנכתבו ע״י המלחינים בני המאה ה-19 לואיס לבנדובסקי, וסלומון זולצר יחד עם מלחינים אחרים בני זמננו.

bottom of page